חמאת שיאה

 

מי מכילה גם ויטמינים ומינרלים  מי מכילה גם ויטמינים ומינרלים וגם חומצות שומן אומגה 3 ו 6?

חמאת שיאה כמובן!

חמאת השיאה מופקת מאגוז הקריטה שגדל במדברות סודן שבאפריקה. גודל האגוזים כשזיף ובהם זרע עשיר בשומנים ומשמשת למזון וכן ברפואה המסורתית לריפוי כאבים ראומטיים, כוויות ופצעים.
מה כל כך מדהים בה?
בהיותה מלאה בנוגדי חמצון משמשת כתכשיר אנטי איגג'ינג מושלם- עוזרת למנוע היווצרות של קמטים בעור על ידי שיפור גמישות העור. מעשירה את העור בלחות מבלי לפגוע בעור עם כימיקלים הנפוצים במוצרים סינטטיים.
בנוסף, חמאת שיאה היא תחליף טבעי לקרם הגנה מהשמש. חמאת שיאה משמשת מסנן קרינה טבעי בכך שהיא נותנת מספקת הגנה מסויימת מפני קרינה אולטרה סגולה של השמש, אף כי רמת ההגנה משנית לקרם הגנה המכיל חוסמי קרינה משמעותיים.

בשומן חמאת השיאה שתי חומצות השומן החיוניות אלפא-לינולנית (ALA), ממשפחת האומגה 3, וחומצה לינולאית (LA), ממשפחת האומגה 6.  הן חיוניות כיוון שהגוף אינו יודע לייצרן, וחיוניות לבנייה של הגוף, לאיזון המערכת החיסונית, לסינתזה של שומנים בגוף וגם לויסות רמות הכולסטרול בעורקים. על כן חמאת שיאה מצויינת לטפל בפריחות, נשירת שיער וריפוי פצעים מהיר.
ויטמין A הנמצא בחמאה מסייע, בין היתר לבנייה מואצת של תאים וויטמין E- נוגד החימצון- חזק מגן על קרומי התאים וחלקים אחרים מסיסי שומן של הגוף. הוא בולם פעולת רדיקלים חופשיים ומונע את נזקיהם בעור. מסייע ליציבות קרום התא על ידי מניעת חמצונו.

בשימוש על העור שיאה מתאימה למקרים שבהם יש ביטוי מוגבר של מערכת החיסון על העור ומתחת לו: אלרגיות, עקיצות יתושים, פריחה, פסוריאזיס, אקזמות, דלקות עור אסטמה של העור, אטופיק דרמטיטיס וגם דלקות פרקים.

כמובן גם בעור יבש, עור משופשף, , כוויות קור, שמש ופציעות.
מצויינת לריכוך בעור כפות הרגליים והמפרקים, לטיפול בקמטים ובמיוחד לעורם הרגיש של תינוקות, מטפלת בסימני מתיחה על שלל צורותיהם.

אפשר למרוח חמאת שיאה טהורה בכל אזור שבהם נחוץ ריפוי- להחלמה של צלקות וסימני מתיחה.

 

שתפו

הירשמו לקבלת עדכונים

צעד ראשון ל.........

מאמרים נוספים

בלוג

ניקוי אביב

אז החלטת שאת עולה על הגל, את מגייסת משאבים נפשיים

Open chat
נעים להכיר:) שמי אודליה ואני כאן כדי לענות לך על כל שאלה