מהי נטורופטיה?

 

המונח 'נטורופתיה' נטבע על ידי שיל ולאסט והתפתחה לאורך המאה ה-18 וה-19 עם התפתחות תנועת ההשכלה.

אולם עוד היפוקרטס, ביוון העתיקה, האמין כי בטבע עצמו קיים הריפוי וכי שם יש לחפש את המזור- טבע את המונח " “Vis Medicatrix Naturae“כוח המרפא של הטבע" – יכולת הגוף לרפא את עצמו. שיטתו מתבטאת באמרה המיוחסת לרמב"ם "היו מזונותך לתרופותיך ותרופותיך למזונותך". ואכן בהסתכלות על הצלחת איננו סופרים קלוריות או רמות שומן אלא בודקים מהם המרכיבים הפעילים שיכולים לחזק ולרפא את המטופל.

בנטורופתיה אנו משתמשים באופן מושכל וחכם בטבע לריפוי מחלות ולמניעתן בעזרת שימוש בטכניקות שונות ככלי טיפולי כדי לאפשר לגוף לאזן תהליכים במטרה לרפא את עצמו. הנטורופתיה מייחסת משקל רב לקשר שבין הגוף והנפש ומשלבת בתוכה ידע עדכני מהרפואה המערבית המודרנית יחד עם גישה מסורתית והוליסטית- החל משלב האבחון הנעשה בעזרת בדיקות הדם בשילוב אבחון בגלגל העין (אירידיולוגיה), כפות הרגליים (רפלקסולוגיה) והלשון, ועד שלב הטיפול שכולל בנוסף למולקולות נחקרות ומוכרות בצמחים ובתוספים גם דמיון מודרך וNLP .

מדוע נטורופתיה מבוקרת? בהיותה רבגונית היא נשענת גם על סוגים אחרים של רפואה אלטרנטיבית, שאינם מוכחים. בעיני עלינו להיות צנועים ולהודות שאין לנו כלים להסביר הכל, ויש מסורות עתיקות שנשמרות עד היום מכיוון שהן עובדות- בדרכים שהמדע (עדיין) איננו מסוגל לכמת ולבדוק.

מאחלת לכל אדם למצוא את המטפל הנכון לו, והשיטה המתאימה עבורו.

שתפו

הירשמו לקבלת עדכונים

צעד ראשון ל.........

מאמרים נוספים

בלוג

ניקוי אביב

אז החלטת שאת עולה על הגל, את מגייסת משאבים נפשיים

Open chat
נעים להכיר:) שמי אודליה ואני כאן כדי לענות לך על כל שאלה