המדענית הנטורופטית

באמצעי התקשורת השונים נוטים לעתים להשחיר את פניהם של עמיתיי למקצוע הנטורופטיה. כיוון שאין זו דרכי אספר לכם על עצמי ועל העיסוק שלי- בתקופה הקרובה אעלה כאן מספר מאמרים הנוגעים לעבודתי, והראשון שבהם הוא- מי אני ואיך הגעתי לעסוק בנטורופטיה?

מילדות רותקתי לעולם הטבע,  חקרתי צמחים ואת השפעתם עלינו ובחנתי שיטות תזונה שונות. אהבתי מאד בעלי חיים, טיפלתי בהם והאמנתי שהייעוד שלי הוא להיות וטרינרית.
סיימתי לימודי תואר ראשון בפקולטה למזון סביבה וחקלאות. שם הכרתי לעומק תזונה (אותה למדנו עם הדיאטניות), את עולם בעלי החיים- וכן עולם הצומח. הנושא שאהבתי מכל היה הורמונים, וחקרתי את השפעת ההורמון פרולקטין על הרבייה. המשכתי ללימודי וטרינריה אבל במהלכם הבנתי דבר חשוב- אני אמנם אוהבת בעלי חיים מאד אבל חשוב לי לטפל בבני אדם!
כך הגעתי לנהל מחקר- כחלק מלימודי תואר שני בחוג לביוכימיה- בהדסה עין כרם, שעסק בקשר שבין סוכרת הריון ומצבי דלקת בגוף. בהמשך בחרתי בנטורופטיה- השילוב המושלם לי של טבעי וקונבנציונלי, ריפוי מסורתי ומודרני. במהרה נאלצתי ליישם על עצמי את נושאי הלימוד- לאחר שילדתי בלוטת התריס שלי יצאה מאיזון
הרופאים המודאגים אסרו עליי להכנס שוב להריון מחשש ל'קרטיניזם' של העובר, ניבאו ירידה בפוריות וניסו לאלץ אותי להתחיל ליטול תחליפי הורמוני לבלוטה. בחודש אחד, אחרי הרבה מחקר שערכתי ובעזרת שיטות ריפוי טבעיות, יצאתי מהאיזור האדום בגרף. מאז ילדתי עוד פעמיים, התריס שלי מתפקדת, ואני מעבירה את זה הלאה ומתמחה בטיפול בנשים החוות חוסר איזון הורמונלי, וכן בעיות פריון, גיל המעבר, סכרת, עיכוב גדילה בילדים ועוד.

לעולם אשאר ביולוגית חוקרת ומדענית, אבל התפתחתי והיום אני משלבת בין הריפוי הטבעי הוליסטי, עם ראיה מפוכחת ומדעית. אינני מתנגדת לרפואה הקונבנציונלית, אני מגיעה מתוכה ומכירה את מגבלותיה. אני רואה איך כיום המחקר האמפירי, האיכותני בוחן את הידוע לנו בתחום הריפוי הטבעי- תזונה, צמחי מרפא, שמנים אתריים, תוספי תזונה,  והקניית אורח חיים בריא ומספק הוכחות מוצקות על הצלחה עם מטופלים בשלל מצבי חולי.
המונח 'נטורופתיה' נטבע על ידי שיל ולאסט והתפתחה לאורך המאה ה-18 וה-19 עם התפתחות תנועת ההשכלה. אולם עוד היפוקרטס, ביוון העתיקה, האמין כי בטבע עצמו קיים הריפוי וכי שם יש לחפש את המזור- טבע את המונח " “Vis Medicatrix Naturae“כוח המרפא של הטבע" – יכולת הגוף לרפא את עצמו. שיטתו מתבטאת באמרה המיוחסת לרמב"ם "היו מזונותך לתרופותיך ותרופותיך למזונותך". ואכן בהסתכלות על הצלחת איננו סופרים קלוריות או רמות שומן אלא בודקים מהם המרכיבים הפעילים שיכולים לחזק ולרפא את המטופל.

בנטורופתיה אנו משתמשים באופן מושכל וחכם בטבע לריפוי מחלות ולמניעתן בעזרת שימוש בטכניקות שונות  ככלי טיפולי כדי לאפשר לגוף לאזן תהליכים במטרה לרפא את עצמו. הנטורופתיה מייחסת משקל רב לקשר שבין הגוף והנפש ומשלבת בתוכה ידע עדכני מהרפואה המערבית המודרנית יחד עם גישה מסורתית והוליסטית- החל משלב האבחון הנעשה בעזרת בדיקות הדם בשילוב אבחון בגלגל העין (אירידיולוגיה), כפות הרגליים (רפלקסולוגיה) והלשון, ועד שלב הטיפול שכולל בנוסף למולקולות נחקרות ומוכרות בצמחים ובתוספים גם דמיון מודרך וNLP .
מדוע נטורופתיה מבוקרת? בהיותה רבגונית היא נשענת גם על סוגים אחרים של רפואה אלטרנטיבית, שאינם מוכחים. בעיני עלינו להיות צנועים ולהודות שאין לנו כלים להסביר הכל, ויש מסורות עתיקות שנשמרות עד היום מכיוון שהן עובדות- בדרכים שהמדע (עדיין) איננו מסוגל לכמת ולבדוק.
מאחלת לכל אדם למצוא את המטפל הנכון לו, והשיטה המתאימה עבורו.

שתפו

הירשמו לקבלת עדכונים

צעד ראשון ל.........

מאמרים נוספים

בלוג

ניקוי אביב

אז החלטת שאת עולה על הגל, את מגייסת משאבים נפשיים

Open chat
נעים להכיר:) שמי אודליה ואני כאן כדי לענות לך על כל שאלה